Tunel aerodynamiczny w Warszawie: poczuj adrenalinę podczas lotu w aerotunelu!

Tunele aerodynamiczne to rozrywka dla każdego, kto lubi buzującą adrenalinę i nowe wyzwania. Teraz można skorzystać z niej także w Warszawie.

Warunki jak podczas skoku spadochronowego tworzone przez tunel aerodynamiczny to doskonały sposób na to, aby przeżyć niesamowitą przygodę. Gdy również lubisz aktywną rozrywkę, pomyśl o zapisaniu się na lot w aerotunelu znajdującym się w Warszawie, w którym każdy może spędzić niezapomniane chwile.

Tunel aerodynamiczny do lotów – jak to działa?

Ze względu na swoją specyficzną konstrukcję tunel aerodynamiczny pozwala na stworzenie warunków znanych podczas swobodnego spadania podczas skoków spadochronowych. To wtedy leci się w kierunku ziemi z zawrotną prędkością. W tunelu, który wyposażony jest w duże, wirujące wentylatory, taki efekt osiąga się sztucznie, ale efekty są równie ekscytujące.

Nowoczesny tunel aerodynamiczny Profly w Warszawie to jedna z najlepszych tego typu konstrukcji w całej Europie. Ma średnicę aż 4,5 metra, a znajdujące się w nim wentylatory mogą rozpędzić strugi powietrza nawet do prędkości 310 kilometrów na godzinę. To równocześnie bardzo zaawansowane technologicznie urządzenie, które zapewnia bezpieczną rozrywkę. Z zewnątrz tunel jest przeszklony, dlatego można oglądać to, co dzieje się w środku.

Kto może wziąć udział w locie w tunelu aerodynamicznym?

Dużym atutem lotów w aerotunelach jest ich łatwa dostępność, dlatego swoje marzenie o skoku może spełnić niemalże każdy, kto nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych.

Przeciwwskazania przy lotach odnoszą się one głównie do stanu układu ruchu, ale również układu krążeniowego, oddechowego. Skakać nie mogą też osoby z infekcjami, kobiety w ciąży, osoby pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających, osoby chore na padaczkę.

Co ważne, skoki nie są przeznaczone tylko dla osób dorosłych, ponieważ swoje marzenie o locie może spełnić też osoba niepełnoletnia. Jeden z najmłodszych uczestników lotów w Polsce miał jedynie 2 lata! Z kolei najstarszy z nich miał 93 lata, dlatego wiek nie jest żadną przeszkodą w lotach w tunelu aerodynamicznym.

Jak wziąć udział w locie w aerotunelu? Krok po kroku

Gdy także chcesz odwiedzić tunel aerodynamiczny, sprawdź, jak wygląda tego typu rozrywka krok po kroku i zarezerwuj swój termin!

  • Wykonanie rezerwacji

Pierwszym etapem, aby zrealizować swoje marzenie o locie w aerotunelu, jest zarezerwowanie dogodnego terminu lotu. Można zrobić to na stronie internetowej warszawskiego tunelu aerodynamicznego Profly. Do wyboru są różne dni i godziny – tunele otwarte są przez cały rok.

Po wykonaniu rezerwacji online i opłaceniu zamówienia otrzymuje się specjalną instrukcję o tym, jak przygotować się do skoku. Warto się z nią zapoznać, aby dobrze się do niego przyszykować.

  • Zgłoszenie się na miejsce przed skokiem

Na miejsce należy przyjechać co najmniej 30 minut przed planowanym lotem. To czas przeznaczony na przygotowania do tej niecodziennej rozrywki. Podpisuje się wtedy także umowę – warto zapoznać się z jej zapisami przed złożeniem sygnatury.

  • Przygotowania przed skokiem – odbiór sprzętu i szkolenie

Zanim wejdzie się to wnętrza tunelu aerodynamicznego, należy wziąć udział w krótkim szkoleniu i odebrać sprzęt. Wewnątrz tunelu nosi się specjalny kombinezon, kask z goglami oraz ochronniki słuchu. Podczas szkolenia, które odbywa się z instruktorem, z którym potem lata się w tunelu, przekazywane są najważniejsze informacje dotyczące całego wydarzenia, w tym gesty, którymi uczestnik może komunikować się z instruktorem.

  • Wejście do tunelu aerodynamicznego

Po wszystkich przygotowaniach można już przygotować się na wejście do tunelu. Najpierw uczestnicy wchodzą do jego przedsionka, a potem pojedynczo z instruktorem do tunelu. Czas trwania lotu to standardowo 3 minuty dzielone na dwie części.Wewnątrz tunelu instruktor pokazuje dokładnie, jak należy utrzymywać się na strugach powietrza, a także jak wykonywać różne figury. Razem z nim można również brać udział w ewolucjach, na przykład szybkim wylatywaniu w górę i spadaniu.

Cena za tunel aerodynamiczny w Warszawie dla osoby dorosłej to 259 zł, natomiast dla osoby poniżej 18 roku życia to 229 zł.

Czytaj również: wynajem samochodu w Warszawie krok po kroku

admin
Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *