Wynajem samochodu w Warszawie – poradnik krok po kroku

Poniżej przedstawiamy kompletny poradnik dotyczący wynajmu samochodu w Warszawie. Zarówno dla osób, które pragną poznać walory turystyczne miasta, jak i osób, które poszukują rozwiązania biznesowego (dojazd do firmy lub na spotkanie).

Informacje dotyczące wynajmu auta w Warszawie

Najłatwiej wynająć samochód w firmach, które znajdują się tuż obok międzynarodowych portów lotniczych w Warszawie. Znaleźć je można w pomocą wyszukiwarki Google. Wiele dobrych wypożyczalni swoje siedziby posiada w odległości kilku kilometrów od lotniska, jednak można do nich dojechać łatwo komunikacją miejską.

Zwiedzanie Warszawy może być trudne ze względu na to, że najważniejsze muzea, galerie sztuki i zabytki rozsiane są po całym mieście. Warto dlatego wynająć auto, by oszczędzić swój czas. 

Poruszając się po Warszawie autem warto pamiętać, że poranne godziny szczytu rozpoczynają się od 7:15 i trwają nawet do 10:00. Kolejno, kiedy warszawiacy wracają do swoich domów, ruch uliczny może być natężony od godziny 15:30 do 18:30. Największe korki mogą spotkać zmotoryzowanych na ulicach: Marszałkowskiej, Kruczkowskiego, Ronda Waszyngtona, Postępu, Puławskiej. Warto omijać te miejsca we wskazanych godzinach lub zwiedzanie samochodem prowadzić w weekendy, gdy ruch samochodowy na ulicach stolicy Polski drastycznie maleje.

Sprawdź również: import samochodu z Dubaju

Wypożyczenie samochodu w Warszawie – najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje wynajem auta w mieście Warszawa?

Wynajem auta w Warszawie to koszt średnio 90 zł za dzień. W przypadku wynajmu samochodów sportowych kwota jest większa ze względu na to, że wypożyczone auto posiada dużo większą wartość, lepsze parametry jazdy oraz systemy wspomagające prowadzenie pojazdy,

Która wypożyczalnia samochodów w Warszawie jest najlepsza?

Jest to bardzo ogólne pytanie. Warto pod uwagę wziąć w tym przypadku klasę wypożyczonego auta. Wiele z wypożyczalni specjalizuje się w konkretnych markach, czy klasach z przeznaczeniem dla wybranej grupy odbiorców. Dla przykładu najlepiej oceniane (według Google Moja Firma) wypożyczalnie samochodów sportowych w Warszawie to:  Global Elite Car, Cylindersi, RentDreamCar.

Jakie są ceny paliwa w mieście Warszawa?

Średnia cena paliwa w mieście Warszawa to ok. 5,50 zł za liter. Napełnienie pełnego baku kosztuje od 200 do 320 zł (w zależności od rozmiaru auta).

Czy wypożyczalnie przestrzegają wytycznych dotyczących ochrony zdrowia i bezpieczeństwa ze względu na COVID-19?

Tak. Każda z wypożyczalni w trosce o swoich klientów musi przestrzegać wytycznych dotyczących ochrony zdrowia i bezpieczeństwa ze względu na COVID-19. Przed wypożyczeniem auta warto jednak zadzwonić do wybranej i dopytać, jak wygląda pełna procedura w przypadku konkretnej firmy.

Jakie samochody są najczęściej wypożyczane w Warszawie?

Najczęściej wybierane są auta z klasy ekonomicznej (np. Toyota Yaris, Volkswagen Polo)

Jakie wypożyczalnie samochodów znajdują się przy Warszawa Lotnisko Chopina (WAW)/

Wypożyczalnie samochodów przy lotnisku Chopina w Warszawie to: Global Rent A Car, Surprice Car Rental, Global Elite Car, Hertz, Sixt, Express Rent a Car, Thrifty, CarFree, RentDreamCar.

Jak znaleźć samochód do wynajęcia w Warszawie?

Najlepiej skorzystać z wyszukiwarki lokalnej (mapy) Google Moja Firma. W ten sposób porównamy oferty wypożyczalni oraz oceny klientów.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w klasie ekonomicznej w Warszawie?

Wypożyczenie samochodu w klasie ekonomicznej w Warszawie to koszt średnio 65 zł dziennie.

Które wypożyczalnie samochodów w Warszawie oferują odbiór z lotniska Chopina (WAW)?

Praktycznie wszystkie wypożyczalnie posiadające siedzibę vis a vis lotniska Chopina w Warszawie (WAW) posiadają możliwość odbioru klienta z lotniska. Dla przykładu wypożyczalnia RentDreamCar oferuję usługę o nazwie “samochód na lotnisko”.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu typu Mini w mieście Warszawa?

Wypożyczenie samochodu typu Mini w mieście Warszawa to koszt średnio 70zł za dobę.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu typu kompakt w mieście Warszawa?

Wypożyczenie samochodu typu kompakt w mieście Warszawa to koszt średnio 85zł za dobę.

Ile kosztuje tygodniowy wynajem samochodu w Warszawie?

Tygodniowy koszt wynajęcia samochodu to średnio 600zł.

Ile kosztuje miesięczny wynajem samochodu w Warszawie?

Miesięczny wynajem samochodu w Warszawie to średnio 2400zł.

Jaka jest dopuszczalna prędkość w Warszawie?

Osoby wynajmujące samochód w Warszawie powinny pamiętać o tym, że limit prędkości w terenie zabudowanym wynosi 50km/h zarówno w dzień, jak i w nocy. Ograniczenia te mogą zostać zniwelowane przez odpowiedni znak drogowy.

Jaki samochód warto wynająć w Warszawie?

Samochód powinien być dostosowany do preferencji osoby wynajmującej, jego przeznaczenia (np. wakacje, cele biznesowe) i liczby osób, które będą nim podróżować po stolicy i Polsce.

Gdzie najlepiej parkować samochód w Warszawie?

W Warszawie istnieje strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00. W całym mieście są również wyznaczone bezpłatne parkingi typu P+R (Park&Ride), gdzie możemy zaparkować auto za darmo jeżeli posiadamy ważny bilet komunikacji miejskiej.

Jakie są ceny paliwa w Warszawie?

Ceny paliwa w Warszawie to średnio:

  • 95 5,50 zł
  • 98 5,90 zł
  • ON. 5,35 zł
  • ON+ 5,30 zł
  • LPG. 2,30 zł
admin
Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *