Zloty motoryzacyjne w stolicy – co można zobaczyć?

Warszawa jest miastem w którym samochody są najmłodsze jeśli chodzi o wiek pojazdu w porównaniu to innych miejscowości w Polsce. Szacuje się że 50% pojazdów jest młodszych niż 6 lat. Kiedy kupujemy nowy samochód oraz interesujemy się motoryzacją często chcemy przynależeć do grupy, która spotyka się razem oraz interesuję się danym modelem pojazdu. W tym celu możemy odwiedzić zloty samochodowe które cyklicznie odbywają się w Warszawie.

Gdzie możemy zobaczyć super-samochody ?

W ciepłe dni pod stadionem narodowym gromadzą się dziesiątki ciekawych aut. Często są to auta sportowe lub auta zabytkowe, które nie wyjeżdżają w zimę. Wiele aut sportowych, które nie są dostępne w łatwy sposób możemy zobaczyć i ewentualnie wypożyczyć w wypożyczalniach samochodów sportowych. Wypożyczalnia samochodów sportowych oferuje nam szereg modeli samochodów różnych producentów oraz możliwość wypożyczenia samochodu na krótki jaki długi okres czasu. 

Ceny za sportowe samochody zaczynają się od kwoty 1000 zł brutto, natomiast najbardziej sportowe modele potrafią kosztować nawet 4000 zł za dzień. Jednak chętnych nie brakuje, wiele osób po wypożyczeniu sportowego samochodu chcę się nim nacieszyć oraz pokazać go szerszej publice w tym celu przyjeżdża znany miejsce dla wszystkich Warszawiaków czyli na błonia stadionu narodowego i prezentuje dany egzemplarz supersamochodu innym. Jest to dobra okazja by zobaczyć samochód na żywo oraz posłuchać pracy jego silnika. Jeśli chcemy zrobić prezent naszemu przyjacielowi czy członkowi rodziny, który interesuje się motoryzacją wypożyczanie samochodu sportowego będzie strzałem w dziesiątkę.

Nocne zloty w Warszawie, jak znaleźć?

Co tydzień w Warszawie możemy również spotkać się w dużej grupie przy centrum Auhan na ulicy Modlińskiej. Jest to punkt startowy do dalszym objeździe po mieście. Na sobotnich zlotach na parkingu podziemnym marketu gromadzą się setki sportowych samochodów. Nie jest wymagany żaden bilet wstępu oraz obwiązuje zakaz picia alkoholu czy ścigania się w miejscach niebezpiecznych. Często przy okazji zloty prowadzone są akcje charytatywne. Kiedy zlot się już rozpocznie każda zmiana lokalizacji udostępniana jest poprzez post na telegramie. Dzięki takiemu rozwiązaniu miejsce pozostaje ukryte przed służbami. Na grupie fb możesz znaleźć po zakończonym zlocie wiele zdjęć i zobaczyć czy jest to twój klimat imprezy motoryzacyjnej. 

Z roku na rok społeczność miłośników motoryzacji powiększa się, są organizowane coraz ciekawsze zloty motoryzacyjne i jest ich coraz więcej. Popularny jest tez motyw odwodzenia grup motoryzacyjnych z innych miast, dzięki czemu można nawiązać nowe znajomości i miło spędzić czas. Jeśli mamy wolny czas w weekend nie zastawiajmy się i udajmy się na zlot motoryzacyjny a na pewno nie będziemy się nudzić tego wieczoru.

 Jak często organizowane są zloty?

Zloty motoryzacyjne, organizowane są najczęściej w okresie wiosennym oraz letnim. Zimą warunki atmosferyczne utrudniają przyjazd zabytkowym samochodom ze względu na śnieg i sól, która powoduje korozje. W zimę organizowane są tzw. pojeżdżawki  gdzie możemy się poślizgać samochodem w kontrolowanych warunkach. W okresie letnim zloty samochodowe organizowane są przynajmniej raz na tydzień, mam na myśli Warszawę, w innym mniejszych miastach ta częstotliwość jest niższa. Na największe spoty motoryzacyjne przyjeżdża powyżej tysiąca samochodów. Możemy wtedy zjeść na miejscu czy kupić ciekawe gadżety. 

Czytaj również:

tomisal
Author: tomisal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *