Zawiasy niewidoczne do drzwi bezprzylgowych zapewnią im nowoczesny wygląd

Oglądając filmy można spotkać się z osobliwym widokiem, kiedy bohater niejako “wychodzi ze ściany”. W rzeczywistości otwiera po prostu bezprzyglowe drzwi, a brak wystających zawiasów, na których osadzone jest skrzydło, daje nam to charakterystyczne wrażenie. Dlatego, jeśli planujemy drzwi bezprzylgowe, zawiasy niewidoczne to ukoronowanie tego rozwiązania.

Na początek rozróżnijmy może rodzaje drzwi w zależności od umocowania skrzydła w ościeżnicy. Przy drzwiach przylgowych będzie ono wystawać poza jej obręb, co łatwo pokazuje również, w którą stronę drzwi się otwierają. To standardowe rozwiązanie, które znamy właściwie z każdego możliwego pomieszczenia, w jakim byliśmy w życiu. Przy drzwiach bezprzylgowych skrzydło będzie właśnie niejako schowane w ścianie, bowiem mieści się w ościeżnicy. I tutaj pojawia się clue tematu, bowiem zawias do drzwi bezprzylgowych może się zachowywać jak ten do przylgowych, czyli – mówiąc wprost – mechanizm będzie wystawał poza obręb ościeżnicy. Ale zawias bezprzylgowy może również być umieszczony między ościeżnicą, a skrzydłem drzwi, co uczyni go… niewidocznym. I to jest to, co powinno nas interesować, ponieważ wówczas wizualnie osiągniemy pełny efekt, bowiem ze skrzydła będzie wystawać jedynie klamka, choć przy nowoczesnym wzornictwie również one umieszcza się w obrębie konstrukcji. Niemniej, kiedy montujemy bezprzylgowe drzwi, zawiasy niewidoczne są świetnym dopełnieniem, bez którego cały zamysł nieco traci na finalnym wydźwięku.

Zawiasy do drzwi bezprzylgowych 3d muszą być odpowiednio nośne

Oczywiście nie wszystkie zawiasy bezprzylgowe nadadzą się do każdego skrzydła drzwi. Istotna jest waga, jaką muszą unieść, jak również wymiar samego skrzydła, który wpływa na liczbę zawiasów i ich rozmieszczenie. Weźmy dwa przykładowe zawiasy do drzwi bezprzylgowych: model CEAM 1129 STARS i CEAM 1131 STARS. Ten pierwszy posiada udźwig 25kg przy zastosowaniu dwóch sztuk i 40 kg przy trzech. Ten drugi odpowiednio 80kg i 120kg. Ale już model CEAM “2025” przeznaczony jest do lżejszych skrzydeł, stosowanych np. w szafkach, i ma udźwig 6kg przy dwóch sztukach. Dobrze dobrane i wyregulowane zawiasy bezprzylgowe to gwarancja stabilnej i wytrzymałej konstrukcji, która będzie nam służyć przez lata, a my nie będziemy musieli obawiać się ani skrzypienia ani niewygodnego, ciężkiego otwierania czy innych problemów związanych z eksploatacją drzwi. 

Zawiasy do drzwi bezprzylgowych na zamówienie

Jeśli przedzierając się przez oferty w dalszym ciągu nie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednich zawiasów do naszego skrzydła i ościeżnicy, to warto zasięgnąć porady specjalistów lub nawet skorzystać z firm świadczących usługi z zakresu produkcji zawiasów na zamówienie.

admin
Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *