Największe zalety inwestowania w CFD

Kontrakty różnicy kursowej czyli CFD to dość ciekawa alternatywa dla tych wszystkich, którzy aktywnie poszukują metody na szybkie inwestowanie. Aktualnie, kiedy niemal cały trading opiera się na prowadzeniu działań online, ten rodzaj umów stał się wyjątkowo popularny, a także w wielu przypadkach stosunkowo opłacalny. Dlaczego warto zatem zwrócić uwagę na kontrakty CFD? Jakie zalety posiada inwestowanie na rynkach międzynarodowych w oparciu o ten produkt?

Czym są CFD?

CFD to w rozwinięciu kontrakty różnicy kursowej. Stanowią pewien rodzaj umowy, która zawierana jest między sprzedającym a kupującym. W tym przypadku nabywca nie staje się jednak właścicielem instrumentu bazowego, tj. akcje, kryptowaluty czy surowce. W kontrakcie CFD zakłada się natomiast, że sprzedający płaci różnicę pomiędzy aktualną wartością wybranego instrumentu na dzień wykonania umowy, a jego wartością w dniu ustalania tego kontraktu.

Trading w takim przypadku opiera się zatem w dużej mierze na spekulowaniu, a także na trafnym przewidywaniu cen. Z technicznego punktu widzenia, inwestowanie w kontrakty CFD jest zatem wyjątkowo proste. Wystarczy wybrać renomowaną platformę handlową taką jak np. Bank Polska oraz mieć duże chęci. ZJednakże przed podjęciem decyzji o ulokowaniu kapitału w tego typu produktach finansowych, zdecydowanie warto dokładnie poznać ich zalety. 

Inwestowanie przy niewielkim kapitale

Podstawowa i największa zaleta inwestowania w oparciu o popularne kontrakty CFD to możliwość handlowania bez posiadania dużego kapitału początkowego. Trader nie staje się w tym przypadku właścicielem aktywu bazowego. Nie musi więc ponosić kosztu zakupu, jak w przypadku klasycznej inwestycji. CFD to zatem znakomita alternatywa dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na kosztowne inwestycje ze względu na niską zasobność portfela.

Dźwignia finansowa

Możliwość skorzystania z funkcjonalnej dźwigni finansowej to bez wątpienia niekwestionowana zaleta kontraktów CFD. To tajemniczo brzmiące narzędzie finansowe opiera się na osiąganiu wysokich zysków przy jak najmniejszym udziale kapitału własnego. Nie oznacza to jednak, że nie warto zachować tu ostrożności. Otwarcie zbyt dużej liczby wysokich pozycji ze stosunkowo niską kwotą wejścia może być dla początkujących traderów bardzo prostą drogą do szybkiego i spektakularnego bankructwa. Dźwignia finansowa jest zatem bronią obusieczną. Błędne wytypowanie kierunku kursowego danego aktywu może więc przysporzyć znacznie więcej start i problemów niż realnych zysków.

admin
Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *