Ubezpieczalnia zajęła mi środki z Polisolokaty – co robić?

Wiele osób zawarło umowę z ubezpieczycielem na otworzenie polisolokaty. Następnie wpłaciło na nią pieniądze. Ubezpieczyciel i klient początkowo byli zadowoleni. Jednak problem pojawił się w momencie wypłaty pieniędzy przez klienta i opuszczenie polisolokaty. Ubezpieczyciel tytułem opłaty likwidacyjnej zajął część naszych środków, które wpłaciliśmy na konto polisolokaty.

Co robić by odzyskać pieniądze?

By odzyskać pieniądze z polisolokaty możemy zgłosić się do kancelarii, która prowadzi sprawy o zwrot środków zajętych przez ubezpieczyciela tytułem opłaty likwidacyjnej. Kancelaria polisolokaty prowadzi sprawę od początku do końca. Udzielając jej pełnomocnictwa możesz być pewien, że nic nie stracisz a jedynie zwiększysz swoje szanse na odzyskanie utraconych pieniędzy.

 W dzisiejszych trudnych czasach zwrot gotówki, którą jakiś czas temu utraciliśmy może być niezwykle przydatny. Utracone pieniądze możemy zainwestować w nasz rozwój lub rozwój naszej firmy. Wystarczy wypełnić formularz oraz przygotować komplet wymaganych dokumentów. Należy pamiętać o wyborze doświadczonej kancelarii, która ma wiele wygranych spraw. Wtedy możemy mieć pewność, że postępowanie będzie toczyło się zgodnie ze sztuką.

Czy warto ubiegać się zajęte pieniądze przez ubezpieczyciela?

Wiele osób nie wierzy w możliwość wybranej sprawy i odzyskania środków pieniężnych. Jednak z miesiąca na miesiąc ilość wygranych spraw wzrasta. Wyroki sądów są coraz bardziej przychylne i zmuszają ubezpieczycieli do wypłaty odszkodowań. Ubezpieczyciele, widząc że coraz częściej przegrywają często swoim klientom oferują ugodę. 

W większości przypadków kwota oferowana  jest niższa niż od tej uzyskanej w postępowaniu sadowym.  Stąd płynie jednoznaczny wniosek, że warto walczyć o wypłatę odszkodowania na drodze sądowej. 

 Jak jest prowizja kancelarii?

Każda sprawa o wypłatę pieniędzy pobranych tytułem opłaty likwidacyjnej rozpatrywana jest z osobna. Wysokość prowizji dla kancelarii uzależniona jest od ubezpieczalni oraz od wysokości zajętych środków przez ubezpieczyciela. Jeśli chcemy poznać dokładną wycenę należy zgłosić się do kancelarii, która zajmuje się polisolokatami. Zasięgając opinii wielu klientów nie są to wysokie stawki na tle całego odszkodowania, co sprawia że jest to bardzo korzystna oferta dla każdego, kto chce odzyskać pieniądze z polisolokaty. 

Pamiętajmy, że postępowanie sądowe jest to najskuteczniejsza droga do wypłaty naszych środków. Inne metody jak pozwy zbiorowe czy specjalistyczne opinie o złamaniu prwa przez ubezpieczalnie są mniej korzystne. Jak wynika z rozeznania na rynku polisolokat w pierwszej kolejności należy oddać sprawę w ręce kancelarii a następnie uzgodnić z nią strategie działania. 

admin
Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *