Kiedy warto kupić bitcoin? Porady co zrobić by nie stracić 2021

Uważa się, że waluty cyfrowe zastąpią w przyszłości wszystkie inne waluty. Transakcje będą dokonywały się jedynie w formie cyfrowej używając naszego prywatnego portfela wirtualnego. Do takiego scenariusza jeszcze daleka droga, jednak warto zacząć już dzisiaj i skierować pierwsze kroki ku inwestycją w kryptowaluty. W artykule powiemy o podstawach inwestycji w kryptowalutę jaką jest bitcoin. 

Pierwsze kroki zakupu kryptowaluty.

Wszystko nowe wydaje nam się początkowo skomplikowane. Nie do końca tak jest ale jeśli w grę wchodzą pieniądze musimy być niezwykle uważni. Bitcoin jak zacząć inwestować by zarobić, i skorzystać z czasu przełomu na rynku płatności? W pierwszym kroku powinniśmy wybrać swój portfel kryptowalut a następnie wymienić naszą walutę na bitcoin.

Przystąpmy do wybrania giełdy kryptowalut. Zwróćmy uwagę na konkurencyjność względem innych podobnych platform. Mam tu namyśli wysokość prowizji oraz konkurencyjność kursów waluty oraz tzw. rozrzut czyli różnice pomiędzy kursem zakupu a sprzedaży.

Jak wybrać platformę do zakupu kryptowalut?

Platforma wybrana przez nas powinna mieć aplikacje mobilną by ułatwić nam wymianę walut wygodny i szybki sposób. Zwróćmy też na wersje językową jaką oferuje platforma. W języku Polskim łatwiej Ci będzie operować transakcjami w szybkim tempie. Oczywiście jest to kwestia przyzwyczajenia ale jeśli zależy nam na szybkiej i intuicyjnej obsłudze szukajmy właśnie takiej platformy z naszą wersją językową.

Zakładając konto na giełdzie pamiętajmy, że wymagana  pełna jest weryfikacja by potwierdzić nasze dane osobowe. Taka weryfikacja trwa zazwyczaj do 24 godzin. Wymagane jest przedstawienie dokumentów np. dowodu osobistego. W tym czasie możemy skorzystać z wersji demo i dokonać transakcji „na niby”.

Jaką kryptowalutę wybrać?

 Jeśli jesteśmy początkowymi użytkownikami giełdy kryptowalut skupmy się na najbardziej popularnych wirtualnych walutach Minimalizujemy w ten sposób ryzyko straty naszych środków pieniężnych. Wraz z naszym rozwojem i dobywaniem doświadczenie będziemy mogli pokusić się o kupno mniej popularnych kryptowalut.

Innym podejściem jest wypełnienie naszego portfela kilkoma kryptowalutami. Realizujemy to w ten sposób, że zakupujemy część kryptowalut obarczonych większym ryzykiem ale też możliwą większą stopą zarobku a kilka tych mniej ryzykownych.

Więcej o inwestowaniu możesz się dowiedzieć w poradnikach i kursach oferowanych przez doświadczonych użytkowników giełdy kryptowalut.

 

bitcoin jak zacząć zarabiać

Podsumowanie pierwszych kroków związanych z kryptowalutami

Nie śpieszmy się z zakupem pierwszej kryptowaluty. Prześledźmy wykres notowań bitcoina z ostatnich trzech miesięcy. Kierujmy się również zdaniem doświadczonych inwestorów, ponieważ nie posiadając początkowo wiedzy łatwo możemy popełnić błąd i stracić nasze pieniądze. 

Wybierzmy odpowiedni dla nas portfel na przechowywanie kryptoalut oraz najbardziej korzystną platformę do zakupu kryptowaluty.

tomisal
Author: tomisal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *