Czy warto kupić mieszkanie na Żoliborzu?

Warszawska dzielnica Żoliborz położona jest w północno-zachodniej części miasta. Jej nazwa pochodzi od francuskiego słowa Joli Bord, co oznacza piękny brzeg. Nazwa dzielnicy doskonale oddaje jej charakter. Żoliborz pełny jest zielonych skwerów i parków, ścieżek rowerowych, tras spacerowych. Nie brakuje tu też miejsc kultury i rozrywki. Nic więc dziwnego, że mieszkania na warszawskim Żoliborzu są niezwykle pożądane.

Żoliborz – idealna dzielnica do zamieszkania i pod wynajem

Nowe mieszkania na Żoliborzu traktowane są przez warszawiaków jako jedne z najlepszych inwestycji w nieruchomości. Kupowane są przez osoby, które szukają miejsca do zamieszkania w stolicy oraz przez inwestorów chcących zarabiać na wynajmie nieruchomości. Pod wynajem nowe mieszkania na Żoliborzu kupują zarówno inwestorzy chcący je oferować na rynku najmu krótkoterminowego, jak i długoterminowego. Taka popularność żoliborskich nieruchomości wynika z zalet tej dzielnicy, a tych nie brakuje.

Najważniejsze zalety mieszkania na Żoliborzu

Jedną z głównych zalet tej warszawskiej dzielnicy jest położenie. Ulokowana jest ona w bliskiej odległości od centrum miasta (co pozwala korzystać z jego uroków), a jednocześnie na tyle daleko, aby bokiem omijał Żoliborz hałas, ruch i gwar Śródmieścia. To dzięki temu Żoliborz po dziś dzień zachował swój kameralny, willowy i inteligencki klimat, w którym dobrze czują się rodziny z dziećmi, seniorzy, studenci, biznesmeni czy turyści.

Bliskość centrum miasta nie oznacza, że mieszkańcy muszą po zakupy czy usługi wybierać się do Śródmieścia. Infrastruktura dzielnicy jest niezwykle rozbudowana. Na jej terenie działają znakomite szkoły, zapewniające wysoki poziom edukacji na każdym szczeblu, a także liczne ośrodki kultury i rozrywki. Nie brakuje również miejsc, gdzie można dobrze zjeść czy zaopatrzyć domową spiżarnię.

Mieszkańcy Żoliborza jako duży atut tej dzielnicy wymieniają również liczne tereny zielone, przystosowane do potrzeb osób aktywnych. Żoliborz może pochwalić się miejskimi parkami np. Sadami Żoliborskimi, a także ośrodkami sportowymi z basenami, kortami tenisowymi, siłowniami oraz fitness klubami. Sprawia to, że Żoliborz to doskonałe miejsce dla biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów. 

Gdzie kupić mieszkanie na Żoliborzu?

Żoliborz to najmniejsza dzielnica Warszawy mimo to ma swoje lepsze i gorsze osiedla. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości w historycznej i zabytkowej części dzielnicy. Tu jednak nie powstają nowe mieszkania na Żoliborzu – te są bowiem ulokowane w okolicach terenów Sadów Żoliborskich czy Parku Kaskada. 

Nowe budownictwo oferuje swoim mieszkańcom nie tylko klimat artystycznej dzielnicy Warszawy, ale i wszelkie nowoczesne udogodnienia takie, jak ekologiczne rozwiązania w budynkach, miejsca parkingowe, windy czy systemy inteligentnych domów. Należy tu zaznaczyć, że niezależnie od lokalizacji osoby szukające używanego lub nowego mieszkania na Żoliborzu nie powinny spodziewać się niskich cen. 

Według aktualnych danych metr kwadratowy w tej dzielnicy kosztuje średnio 11 670 złotych, co oznacza wzrost o 1,55% względem poprzedniego miesiąca. Nieco niższych cen można się spodziewać w przypadku nieruchomości położonych blisko zachodniej granicy z Bielanami. Zdecydowanie drożej jest natomiast we wschodniej i południowej części Żoliborza.

admin
Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *