Nieruchomości online – jak znaleźć lokal przez internet?

Chcesz znaleźć mieszkanie lub lokal komercyjny, ale bez pośrednika? Dziś jest to możliwe dzięki funkcjonowaniu serwisów nieruchomości. Aby jednak poszukiwania prowadzone przez internet przyniosły oczekiwany rezultat, poznaj najważniejsze zasady.

Sprawdź również: jak zaczać inwestować w nieruchomości

Nie sprawdzaj każdego serwisu – wytypuj 1-2 portale

Na portalach ogłoszeniowych codziennie pojawiają się setki (jeżeli nie tysiące) nowych ogłoszeń o sprzedaży i wynajmie nieruchomości o różnym przeznaczeniu. Aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, ogłoszeniodawcy często publikują tę samą ofertę na kilku portalach nieruchomości. Właśnie dlatego nie powinieneś przeglądać wszystkich serwisów, ale postawić jedynie na kilka.

Jak wybrać portale z ofertami nieruchomości? Sprawdź:

 • Popularność serwisu. Wystarczy, że zweryfikujesz, czy na wybranym portalu ogłoszenia pojawiają się codziennie. Jeżeli tak, będzie to znak, że jest on dość popularny.
 • Koszty korzystania z portalu. Konkurencja między serwisami nieruchomości jest tak duża, że jako osoba poszukująca nieruchomości prawdopodobnie nie będziesz musiał płacić za dostęp do ogłoszeń.
 • Funkcjonalność serwisu. Możliwość zapisania (dodania do ulubionych) tych ogłoszeń, które Cię zaciekawiły, to podstawa. Wówczas nie będziesz musiał kopiować linków do notesu.

Gdy już wytypujesz portale nieruchomości, pozostaje jedynie zapoznać się z aktualnymi ofertami. Dziś jednak nie musisz przeglądać wszystkich dostępnych ogłoszeń.

Skorzystaj z wyszukiwarki – określ parametry nieruchomości

Możesz codziennie przeglądać dziesiątki czy setki ofert, ale tylko niektóre z nich będą odpowiadać Twoim potrzebom. Jak szukać nieruchomości w sposób efektywny? Skorzystaj z wyszukiwarki. Każdy zaprojektowany z myślą o użytkownikach serwis powinien być wyposażony w to narzędzie. Dzięki niemu możesz:

 • Określić miejscowość, w której szukasz nieruchomości.
 • Sprecyzować rodzaj poszukiwanej nieruchomości (np. mieszkanie).
 • Wskazać, czy interesują Cię nieruchomości z rynku pierwotnego, czy wtórnego.
 • Podać optymalną powierzchnię lokalu.
 • Ustalić maksymalną cenę za mkw. nieruchomości.

Wyszukiwarki dostępne w serwisach ogłoszeniowych mogą różnić się pod względem funkcjonalności. W przypadku tych najbardziej rozbudowanych będziesz mógł wybrać dodatkowe parametry, np. rok budowy.

Zwróć uwagę na szczegółowość oferty, zdjęcia i informację o cenie

Interesują Cię choćby nieruchomości na sprzedaż w Piasecznie? Nie każdy sprzedawca przykłada się do przygotowania treści ogłoszenia. Poszukując samodzielnie np. mieszkania, będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość. Przeglądając oferty, zwróć uwagę na:

 • Informacje podawane przez właściciela. Niestety, sprzedawcy nie zawsze są dokładni. Z tego względu każdą informację powinieneś potwierdzić w dokumentach lub podczas oglądania nieruchomości.
 • Zdjęcia. Na ich podstawie możesz podjąć decyzję, czy umawianie się ze sprzedawcą na oglądanie mieszkania ma sens.
 • Cenę – czy podlega ona negocjacji? Zazwyczaj właściciele nieruchomości zawyżają cenę, licząc się z tym, że potencjalny nabywca będzie chciał ją negocjować.

Czy warto z góry odrzucać ogłoszenia np. bez zdjęć? Niekoniecznie, gdy poszukujesz mieszkania do remontu. To właśnie w ofertach dotyczących zaniedbanych nieruchomości najczęściej brakuje dokumentacji zdjęciowej.

admin
Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *