Jak zacząć inwestowanie w nieruchomości – Pierwsze kroki

W obecnych czasach, wiele osób zadaje sobie pytanie – jak zacząć inwestować w nieruchomości? Ten i inne dylematy nurtują ludzi, którzy chcą inwestować w nieruchomości, ale nigdy wcześniej tego nie robili. Nie podlega dyskusji fakt, że lokowanie kapitału w budynkach i gruntach to sprawdzony sposób na budowanie i pomnażanie majątku. Tylko jak zacząć i na co zwrócić uwagę inwestując na rynku nieruchomości?

Inwestowanie w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości to działanie, które z reguły obejmuje: kupowanie, posiadanie, zarządzanie, wynajem i/lub sprzedaż dowolnego rodzaju nieruchomości z zyskiem. W obecnych czasach jest to zdecydowanie dobry pomysł, ponieważ nieruchomości oferują wyjątkowe połączenie bezpieczeństwa, stały przepływu gotówki i spore szanse na wysokie zyski kapitałowe. 

Ponadto, dobrze zaplanowana i zrealizowana inwestycja w nieruchomości może generować stały dochód pasywny i prawdopodobnie okaże się dobrą inwestycją długoterminową. Warto pamiętać, że jeśli chcemy inwestować w nieruchomości, to nie musimy ograniczać się do inwestowania w nieruchomości mieszkaniowe.

Kapitał do inwestycji w nieruchomości 

Chcąc rozpocząć zarabiać na nieruchomościach, należy należy mieć na uwadze, że aby zacząć lokować kapitał w budynki i grunty należy posiadać określoną ilość pieniędzy, które nie będą nam potrzebne w ciągu najbliższych lat. Nawet niewielki kapitał powinien zawsze pochodzić ze stałego źródła.

Czytaj również: jak rozpocząć inwestowanie w nieruchomości

Z tego właśnie powodu, przed długoterminowym zainwestowaniem pieniędzy w nieruchomość należy zadać sobie pytanie – na zakup jakiego domu, mieszkania czy lokalu mogę sobie pozwolić? Jeśli po dokładnej analizie domowego budżetu zostają nam niewykorzystane pieniądze, wtedy warto podjąć decyzję – jak je zainwestować.

Jak wejść na rynek nieruchomości?

Obecnie na rynku nieruchomości są różne sposoby na zarobek, takie jak np.: mieszkania na wynajem, zakup nieruchomości komercyjnej na wynajem (lokal usługowy, garaż, komórka lokatorska), które mogą nam zapewnić dochód pasywny. Oczywiście, najczęstszym rodzajem inwestycji jest zakup mieszkania pod wynajem długoterminowy. Ale czy jest to dobra opcja dla początkujących inwestorów? 

Zakup i remont mieszkania pod wynajem to zawsze świetny wybór dla tego inwestora, który chce mieć możliwości praktyczne. Warto mieć również na uwadze fakt, że w tej metodzie wystarczą drobne zmiany (nowe okna, remont w łazience), które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania rzetelnych najemców przy wyższym czynszu. 

Pasywne inwestowanie w nieruchomości

Przystąpienie do grupy inwestującej w nieruchomości to doskonały sposób na rozpoczęcie działalności jako pasywny przedsiębiorca. Wspólne inwestowanie w nieruchomości (crowdfunding nieruchomości) nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Inwestor pasywny wykorzystuje umiejętności i wiedzę doświadczonych profesjonalistów. 

Inwestowanie pasywne oferuje także możliwości dywersyfikacji ryzyka. Jako pasywny inwestor w projekt budowlany (wspólne inwestowanie społecznościowe lub konsorcjum) – możesz połączyć swoje fundusze z pieniędzmi innych ludzi, aby kupić znaczące i stabilne aktywa. 

Sprawdź również: księgowość dla spółek

admin
Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *