Zaparkuj na lotnisku i leć

Latanie nawet w najdalsze destynacje staje się coraz bardziej dostępne. O ile na niektóre lotniska dostaniemy się autobusem miejskim, podmiejską kolejką, to są te i takie lotniska, do których nie ma innej możliwości dojechania jak własnym samochodem, taksówką, względnie shuttle busem. Bardzo duża zaletą takich lotnisk są parkingi przy lotnisku umożliwiające pozostawienie samochodu na czas podróży.

Opłaty parkingowe

Parkingi na lotnisku kojarzą się nam głównie z wysokimi kosztami, tymczasem korzystając z okolicznych parkingów poza ogrodzeniem terenu lotniska można sporo zaoszczędzić. Opłaty jakie pobierają parkingi modlin są wręcz groszowe w porównaniu z zaletami i korzyściami jakie prezentują. Za tydzień parkowania w sezonie wakacyjnym, który jest najbardziej oblegany trzeba liczyć się z kosztem około stu pięćdziesięciu złotych, co stanowi niewielką sumę w proporcji z cenami biletów lotniczych, czy chociażby kosztem taksówki na lotnisku i z lotniska. Należy pamiętać, iż im dłuższy czas zostawiamy auto na parkingu tym opłata jest niższa, również jeśli jestesmy stalymi klientami i korzystamy z parkingu często, można wówczas liczyć na rabat od kwot zawartych w cenniku podstawowym.

Wygodny transport na i z lotniska

Nie mając zaufania do publicznego transportu warto zaplanować dojazd na lotnisko i powrót z niego własnym samochodem. Problem jednak stanowi pozostawienie auta na lotnisku, zwłaszcza gdy wybieramy się samolotem w podróż co najmniej kilkudniową. Jest to możliwe. Dostrzegając niszę rynkową otwierane są wokół lotnisk parkingi modlin, dzięki którym można swobodnie zostawić na strzeżonym parkingu swój samochód niezależnie od czasu pobytu. Koszty parkingów nie są wysokie, zwłaszcza gdy parking jest nieco oddalony od lotniska. Odległość od terminala lotniska przestała obecnie mieć znaczenie, gdyż każdy parking oferuje transfer pasażerów wraz z bagażami bezpośrednio pod terminal odlotów i z powrotem z terminala przylotów wprost pod samochód. Parkingi oddalone nawet o kilka kilometrów od terminala odlotów nie są mniej atrakcyjne od tych wprost sąsiadujących z lotniskiem. Wiele parkingów konkuruje ze sobą ceną obejmującą szereg usług dodatkowych jak chociażby przygotowanie samochodu do odjazdu w wyznaczonym czasie, czy ubezpieczeniem szyb, ogumieni na czas postoju.

Rezerwacje miejsc parkingowych

Pomimo iż miejsc parkingowych na parkingach przylotniskowych jest tysiące, dosłownie tysiące, to w sezonie wakacyjnym miejsc na parkingach odczuwa się deficyt. By mieć pewność, iż znajdziemy miejsce na parkingu warto wcześniej dokonać rezerwacji miejsca. Najpewniej jest wykonać rezerwację równolegle z zakupem biletu lotniczego lub dokonaniem rezerwacji wycieczki. Wystarczy wybrać parking i wskazać przybliżony orientacyjny czas przybycia oraz godzinę planowego przylotu. Wygodnym rozwizaniem n parkingu jest mozliwosc oddania do depozytu dokumentów oraz kluczyków do samochodu bez obawy iż zaginął nam w podróży. Dokładne oznaczenie miejsca parkingowego pozwoli nam łatwo i szybko znaleźć samochód po powrocie. Dodatkowym plusem oferty jest pomoc w uruchomieniu samochodu po dłuższej nieobecności, co może przydać się zimą, gdy akumulator w samochodzie łatwo ulec może rozładowaniu, wycieraczki i zamki zamarznięciu itd.

Aleksander
Author: Aleksander

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *