Sztuki walki w Polsce – Co najchętniej oglądamy?

Sztuki walki w naszym kraju są jedynymi z najczęściej oglądanych dyscyplin sporotwych przez Polaków. Oczywiście to piłka nożna cieszy się największą popularnością, jednak dyscyplina sportowej przemocy również na zainteresowanie nie może narzekać. Z tego też względu gale takie jak KSW, Gromda, Fame MMA, czy Prime Show MMA są tak chętnie oglądane. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy chodzi o sport, czy amatorów.

Sztuki Walki w Polsce – Spore zainteresowanie

Trudno, by wielu z nas umknął fakt, iż sztuki walki w Polsce są niezmiernie chętnie oglądane przez Polaków. Ma to związek z rozpromowaniem amatorskich sportów walk, które odbywają się na największych halach w Polsce. Udział w nich biorą przede wszystkim celebryci i gwiazdy internetu. Nie brakuje jednak ludzi, którzy mają ze sportem wiele wspólnego przez swoją profesję. Mowa, chociażby o Robercie Karasiu, który świetnie radzi sobie na Ironmanie, jak i w oktagonie.

Zdarza się, że niektórzy zawodnicy freakowych organizacji przechodzą do tych bardziej profesjonalnych gal ze względu na wysokie umiejętności. Oczywiście niekiedy dochodzi do odwrotnej sytuacji, kiedy to uznany sportowiec decyduje się na występ we freakach. W tym przypadku dobrym tego przykładem jest Artur Szpilka, który wystąpił na jednym z wydarzeń High League. Mimo to nie zrezygnował on z profesjonalnych eventów.

Co ciekawe, jakiś czas po wygranej walce w HL, zwyciężył on z Mariuszem Pudzianowskim poprzez nokaut podczas KSW 83! Aktualnie czeka nas kolejne wydarzenie tej federacji, a karta walk KSW 95 jest już właściwie kompletna. Warto tutaj przypomnieć, że już niebawem poczujemy te same emocje, które miały miejsce w trakcie ostatniego wydarzenia na PGE Narodowym.

Największe gwiazdy KSW – Zna je każdy!

Jak można się domyślać, są nazwiska, które niezależnie od wiedzy w zakresie sztuk walki zna chyba każdy z nas. Ma to związek z wielkim zainteresowaniem Polaków sportowymi wydarzeniami. Jednym z bohaterów KSW jest oczywiście Mamed Chalidow. Jest to polski zawodnik pochodzenia czeczeńskiego mieszanych sztuk walki, Dzięki swoim umiejętnościom mógł cieszyć się tytułem międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej.

Co więcej, miał on okazję zdobyć to utytułowanie również w średniej wadze w ciągu kilku lat. Na ten moment jest numerem jeden w rankingu KSW w wadze średniej. Równie zapamiętywanym nazwiskiem jest oczywiście Mariusz Pudzianowski. Jest to nie tylko zawodnik mieszanych sztuk walki, ale także były rugbysta i rzecz jasna strongman. Aktualnie jest na 8 miejscu w rankingu KSW dotyczącego wagi ciężkiej.

Warto wspomnieć, że jest to Ośmiokrotny Mistrz Polski Strongman, jak również sześciokrotny Mistrz Europy w tej dziedzinie. Poza MMA bije się on również sportowo w boksie oraz konkretnym rodzaju pełnokontaktowego karate, który nazywa się Kyokushin. Choć jego kariera chyli się ku końcowi z racji wieku, to wciąż zdarzają mu się dobre pojedynki. Cała Polska chętnie ogląda gale, w których Pudzian bierze udział.

KSW 84 – Kiedy i o której?

Jeśli interesują was sporty walki, to z całą pewnością zastanawia was, gdzie i kiedy odbędzie się najbliższa gala KSW. Z oficjalnych informacji w tym zakresie wynika, że Konfrontacja Sztuk Walki z numerem 89 będzie miała miejsce już 16 grudnia 2023 roku! Całe wydarzenie będzie miało miejsce w Gliwicach. Osoby, które nie będą mogły oglądać gali na żywo, mogą to zrobić poprzez platformy streamingowe, takie jak Viaplay.

tomisal
Author: tomisal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *