Zalety filtracji oleju hydraulicznego – dlaczego warto ją wybrać?

Filtracja oleju hydraulicznego to w tej chwili zabieg polecany przez wszystkich mechaników i inżynierów. W dobie zmian klimatycznych, niekorzystnego wpływu zanieczyszczeń na środowisko naturalne tym bardziej warto zainwestować w ten proces. Do przeprowadzenia filtracji służą specjalne maszyny. Warto poznać je bliżej nie tylko, jeśli fascynują nas nowinki techniczne z działu mechaniki i przemysłu. 

Agregaty do filtracji – jakie jest ich przeznaczenie? 

Profesjonalny agregat do filtracji oleju hydraulicznego dedykowany być może wybranemu urządzeniu, w którym zainstalowano rury hydrauliczne, grupie urządzeń lub pojazdów lub wszystkim rozwiązaniom technicznym obecnym na rynku. W zależności od tego, jaką działalnością i przy użyciu jakich maszyn się zajmujemy, możemy wybrać określony model. O zastosowaniu agregatu do filtracji w układach hydraulicznych oraz przekładniowych warto pomyśleć zwłaszcza w czasie wytężonej pracy. Skorzystanie z agregatu w czasie żniw, właśnie wtedy, gdy wszelkiego rodzaju ciągniki rolnicze oraz kombajny pracują na pełnych obrotach, to absolutna konieczność, jeśli do końca letniego sezonu chcemy się cieszyć pracą pozbawioną kolizji, częstych przeglądów i kontroli, które ciągną za sobą kolejne narastające wciąż wydatki. Układy hydrauliczne podczas pracy czyści się ekspresowo, dzięki czemu bezpośrednio po zakończonych procesach są od razu gotowe do dalszej pracy. 

Rozbudowane agregaty do filtracji oleju – sprawdź ich jakość! 

Obok klasycznych agregatów do filtracji olejów każdy rolnik, przedsiębiorca stosujący w pracy maszyny i urządzenia mechaniczne – powinien zainteresować się także rozbudowanymi, kompaktowymi wersjami tych wielofunkcyjnych urządzeń. Nowoczesne agregaty zbudowane są dziś nie tylko z jednego filtra, tworzyć je mogą całe podzespoły filtrów, dzięki czemu oczyszczanie oleju staje się jeszcze dokładniejsze i przynoszące rezultaty widoczne gołym okiem natychmiast po zakończeniu procesu. Do filtrów głębokiego oczyszczania dochodzi jeszcze pompa, odpowiedzialna za procesy tłoczące. W nowoczesnych agregatach zauważyć możemy także takie elementy jak manometr lub zawory odpowiadające za emisję odpowiedniego do sytuacji ciśnienia. W wielu modelach na szczególne życzenie wprowadza się analizatory zanieczyszczenia oleju wraz z filtrami magnetycznymi. 

Ocena metalicznego zanieczyszczenia oleju nigdy nie była tak prosta!

Nie trzeba już odwoływać się do wszelkich analogowych, przestarzałych i mało skutecznych metod na oczyszczanie oleju hydraulicznego. Każdy właściciel fabryki, hali produkcyjnej czy zakładu mechanicznego powinien na poważnie rozważyć zakup agregatu. Na pierwszy rzut oka inwestycja ta wydawać się może kosztowna, ale porównując stopień ponownego wykorzystywania oleju z użyciem sprawdzonego sprzętu do filtrowania do stopnia przed zabiegiem – nie ma żadnych wątpliwości. Filtracja oleju zapewnia naszym oszczędnościom stabilne wartości, a sprzętom, maszynom i pojazdom, z których zastosowaniem pracujemy – dłuższą wytrzymałość w eksploatacji i solidność. 

Aleksander
Author: Aleksander

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *