Praca w Warszawie – kogo potrzebuje rynek pracy?

O tym, że Warszawa to świetny kierunek dla przedsiębiorców i dla osób nastawionych na poszukiwanie pracy, nikogo nie trzeba przekonywać. Ponad 400 tysięcy podmiotów gospodarczych tworzy tu zróżnicowany i wyjątkowo otwarty rynek zatrudnienia. Praca w Warszawie jest dostępna w małych firmach i w międzynarodowych korporacjach, także tych prestiżowych, największych w kraju.

Potencjał inwestycyjny stolicy jest doceniany za granicą. Świetna infrastruktura komunikacyjna, nowoczesne drogi oraz dwa międzynarodowe porty lotnicze znacznie ułatwiają prowadzenie biznesu w skali europejskiej. Ogromnym atutem Warszawy są także jej mieszkańcy – ok. 70% z nich ma wyższe wykształcenie. Miasto co roku przyciąga utalentowanych ludzi z całego kraju, studentów, specjalistów. Ok. 30% obcokrajowców studiujących w Polsce wybrało właśnie Warszawę. Niezdecydowanych przekonać może wysoki poziom życia – to nowoczesne miasto wychodzące naprzeciw potrzebom mieszkańców w kwestiach oświaty, kultury, rekreacji. Warto zatem sprawdzić, jakich specjalistów szukają warszawscy pracodawcy i co ma do zaoferowania stołeczny rynek pracy.

Sprawdź również: agencja pracy PRF Work

Praca: Warszawa – jakich specjalistów potrzebują pracodawcy?

Warszawa to największy finansowy, polityczny, kulturalny i gospodarczy ośrodek w Polsce. Rozwija się wielotorowo. W mieście znajdziemy wiele firm budowlanych, handlowych, transportowo-logistycznych, zakładów przemysłowych czy przedsiębiorstw oferujących różnorodne usługi. Miasto skupia innowacyjne inwestycje, jest siedzibą wielu podmiotów z sektora outsourcingu procesów biznesowych. To także stolica startupów, zajmująca miejsce w czołówce technologicznych centrów innowacji w Europie. Jeśli zatem w polu Twoich zainteresowań leżą Big data, analityka czy fintech, to Warszawa z pewnością będzie w stanie spełnić Twoje zawodowe oczekiwania.

Zapotrzebowanie na pracowników w stolicy jest bardzo duże, a deficyty zauważyć można w licznych branżach. Odzwierciedla to m.in. badanie Barometr zawodów prowadzone raz do roku na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, na podstawie danych zbieranych przez urzędy pracy. Z prognozy na 2021 r. wynika, że największy deficyt kandydatów do pracy dotyczy pracowników obsługi ruchu szynowego. Zwiększona podaż pracy wynika z tego, że w mieście pojawiło się wiele inwestycji, prac konserwatorskich, modernizacyjnych.

Na liście zawodów deficytowych znalazło się jednak aż 70 grup profesji. Oznacza to, że duże szanse na zatrudnienie od zaraz ma wielu pracowników. Oferty pracy w Warszawie czekają m.in. w budowlance (np. na betoniarzy i zbrojarzy, operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych, innych pracowników z wykształceniem zawodowym, ale też na inspektorów nadzoru budowlanego czy inżynierów budownictwa), w zakładach przemysłowych (na osoby z różnorodnym wykształceniem i uprawnieniami). Duże zapotrzebowanie na pracowników widać także w oświacie, usługach medycznych i opiekuńczych. Praca w Warszawie czeka również w transporcie i logistyce, finansach, handlu, IT i innych obszarach.

Ogłoszenia o pracę w Warszawie – gdzie ich szukać w internecie?

Internet to istna kopalnia informacji, źródło ofert pracy, z którego nie możesz zrezygnować. Nawet jeśli szukasz dorywczej pracy w Warszawie – od zaraz i np. na krótko – znajdziesz ją w internecie. Możesz wybierać spośród różnorodnych propozycji – począwszy od praktyk i staży, przez zlecenia, pracę sezonową, po stabilny etat. Warszawa jest miastem, w którym absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdzie szukać? Najlepiej na stronach WWW – sprawdzonych, znanych i od dawna zajmujących się tematyką rynku pracy w Polsce, np. na praca.pl. Korzystający tego portalu pracy kandydaci mają dostęp do ogromnej bazy ogłoszeń, ale samo jej przeglądanie jest bardzo proste. Wyposażona w filtry wyszukiwarka pozwala wyświetlać oferty zgodne z preferencjami użytkowników, zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych. Aby mieć stały dostęp do nowych propozycji pracy, wygodnie korzystać ze wszystkich funkcji serwisu, wystarczy pobrać aplikację praca.pl np. na telefon komórkowy czy tablet.

Ten portal pracy ułatwia także składanie aplikacji. Po założeniu konta na profilu kandydata czekają kreator CV, skrzynka kontaktowa służąca do komunikacji z pracodawcami czy możliwość ustawienia powiadomień o najlepszych ofertach.

Podsumowując, nasza odpowiedź na pytanie: “gdzie szukać pracy w Warszawie?” jest bardzo prosta – przede wszystkim na znanym portalu rekrutacyjnym.

Czytaj również: wynajem samochodu w Warszawie krok po kroku

admin
Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *