Najczęściej odwiedzane miejsca w Warszawie

 Warszawa jest największe miasto w kraju.  Szacuje się że mieszka tutaj ponad 2 miliony Polaków. Składa się ona z takich dzielnic jak Bródno Wola Śródmieście Targówek Mokotów Wilanów Praga. W tym artykule opowiemy o najbardziej zaludnionych miejscach w Warszawie. Możemy domyślać się że będą to najczęściej dzielnice gdzie pracuję dużo Warszawiaków oraz miejsca gdzie robimy zakupy.

  1. Złote Tarasy 

Jest to kompleks biurowo-usługowy Zlokalizowany przy ulicy złotej w Warszawie. część handlowa została otwarta w 2007 roku. Na każdym poziomie zlokalizowane są zarówno lokale gastronomiczne sklepy czy też supermarkety. Z racji na świetną lokalizację między dworcem centralnym stacja metro Centrum Złote Tarasy odwiedzają każdego dnia tysiące Polaków. Z racji tego jest to ulubione miejsce wielu Warszawiaków do odbywania spotkań towarzyskich, na trzecim piętrze znajduje się duża strefa gastronomiczna z kilkunastoma restauracjami. 

  1. Stacje metra

W Warszawie możemy znaleźć dwie linie metra. Sukcesywnie wraz z kolejnymi latami otwierane są kolejne stacje metra a w niedługim czasie i planowana jest również trzecia linia metra.  obecnie najczęściej uczęszczane są stacje takie jak Świętokrzyska centrum Rondo Daszyńskiego czy Wilanowska. Na stacji Świętokrzyska krzyżują się dwie linie metra Co sprawia że gęstość ludności w godzinach szczytu jest jedną z najwyższych w Warszawie.  do tego dochodzą środki transportu powierzchniowe jak wiele linii tramwajowych czy autobusowych.

Sprawdź również: Centrum rezerwacji

  1. Stare Miasto

 Stare Miasto jest to dzielnica Warszawy gdzie znajduje się Starówka. jest to miejsce najczęściej uczęszczane przez turystów przez dużą ilość zabytków, ciekawych miejsc oraz restauracji.  z racji tego weekendy miasto jest aż przesycone  tłumami ludzi a znalezienie parkingu jest niezmiernie trudne.  piękny widok na Wisłę otoczeniu starego Budownictwa sprawia że każdy Turysta w pierwszej kolejności po przejechaniu do Warszawy udaje się właśnie w ten punkt.

  1.  ulica Mazowiecka

Jest to ulica zlokalizowana blisko centrum Warszawy w której znajduje się Wiele klubów oraz barów. jest ona odwiedzana głównie przez młodych ludzi w godzinach wieczornych oraz nocnych.  szeroki wybór miejsc rozrywkowych sprawia że przyciąga ona każdego weekendu wielotysięczne tłumy.  Gdy będziesz w Warszawie warto udać się na ulicę Mazowiecką by zobaczyć jak imprezuję się stolicy.

  1. Łazienki Królewskie

Ogromny kompleks pałacowo-parkowy znajdujący się w Warszawie założony przez Augusta Poniatowskiego XVIII wieku. Miejsce niezwykle często wybierane przez Warszawiaków na spacery oraz Odetchnąć w Spokoju od szumu miejskiego. Zakaz wyprowadzania psów w Łazienkach Królewskich nie sprawia że stwierdzających jest mniej w weekendy ciężko znaleźć miejsce siedzące więc warto zabrać ze sobą koc do siedzenia.  Tutaj idealnie sprawdzi się podryw na kasztana.

W artykule przedstawiliśmy kilka miejsc najczęściej wybieranych przez Warszawiaków i turystów do spędzania wolnego czasu.  przez kilka ostatnich lat ta lista jest stała i nie zanosi się by ludzie przestali chętnie odwiedzać wymienione wyżej miejsca.  Zapraszamy do w innych naszych artykułów na portalu.

tomisal
Author: tomisal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *