Jak wybrać odpowiedni produkt na kaszel dostępny bez recepty?

Kaszel to odruch, który pomaga usunąć wydzielinę i inne czynniki drażniące z gardła i dróg oddechowych. W ten sposób, kasłanie może być korzystne – ale to nie oznacza, że kaszel nie jest bardzo uciążliwy. 

Wiele środków dostępnych bez recepty może pomóc w kaszlu, ale od wielu lat dużym powodzeniem cieszą się naturalne produkty na kaszel zawierające wyłącznie ziołowe substancje czynne. Środki te pomagają złagodzić kasłanie, a niektóre z nich mogą rozrzedzać śluz i łagodzić stany zapalne w drogach oddechowych.

  • Sposoby na kaszel bez recepty
  • Rodzaje kaszlu
  • Jak wybrać produkt na kaszel?
  • Podsumowanie

Sposoby na kaszel bez recepty

Istnieje wiele domowych środków zaradczych, które pomagają złagodzić kaszel, a także produkty dostępne bez recepty – po które sięgamy w pierwszej kolejności, gdy zaczynamy odczuwać objawy przeziębienia. Oczywiście, leki powinny być przypisywane przez lekarza, ale są przypadłości, jak na przykład – kaszel, w których staramy radzić sobie sami. Na krajowym rynku jest dostępnych wiele środków na kaszel bez recepty. 

Produkty lecznicze na kaszel są powszechnie stosowane w przypadku przeziębienia. Są oferowane pod wieloma różnymi markami. Większość z tych produktów zawiera te same składniki. Dlatego przed przyjęciem kolejnej dawki syropu czy tabletek, zawsze należy sprawdzić składniki produktu. 

Ważne jest, aby nie zwiększać ilości substancji czynnej, otrzymując ją z więcej niż jednego źródła. Przed zakupem środka na kaszel należy również dokładnie zapoznać się ze składem preparatu i sprawdzić czy możemy go przyjmować. W sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z objawami choroby – zawsze należy udać się do lekarza.

Rodzaje kaszlu 

Gdy zaczyna nas męczyć kaszel najczęściej w pierwszej kolejności sięgamy po naturalne produkty. Należy jednak pamiętać o tym, że kaszel może być mokry lub suchy, a czasem trudno jest je nam właściwie odróżnić. Działanie produktów na kaszel jest uzależnione od zawartych w nich substancjach czynnych.  

W zależności od rodzaju kaszlu możemy wyróżnić produkty lecznicze (syropy, pastylki):

  • na kaszel mokry – zmniejszające częstotliwości ataków kaszlu, łagodzące podrażnienia i nawilżające śluzówki gardła,
  • na kaszel suchy – rozrzedzające wydzielinę, ułatwiające odkrztuszanie,
  • na każdy rodzaj kaszlu – jednoczesne działanie przeciwkaszlowe i wykrztuśne.

Jak wybrać produkt na kaszel?

Środki na kaszel należy dobierać odpowiednio do objawów. Długotrwałe przyjmowanie farmaceutyków, także tych dostępnych bez recepty – warto jest skonsultować z lekarzem.

Na krajowym rynku są dostępne bez recepty: syropy, pastylki i tabletki na kaszel. Ich głównym zadaniem jest przyniesienie ulgi w dolegliwościach związanych z męczącym kaszlem. Niektóre preparaty zawierają środek antyseptyczny, który ma za zadanie ochronę organizmu przed powikłaniami i kolejnym zakażeniem. 

Walkę z uciążliwym kaszlem warto zacząć od preparatów bazujących na naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego np.: wykrztuśny i uśmierzający suchy kaszel syrop BRONCHOSTOP DUO, syrop PNEUMOPOL z czarnym bzem, Herbapol syrop z porostu islandzkiego i kwiatu bzu lub pastylek na kaszel ułatwiających odkrztuszanie np.: Herbitussin Tymianek i Podbiał lub pastylki BRONCHOSTOP. 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podsumowanie:

Różne rodzaje preparatów na kaszel dostępnych bez recepty to cała masa produktów. To, który środek na kaszel jest odpowiedni, zależy od: rodzaju kaszlu, wszystkich objawów chorobowych, ogólnego stanu zdrowia i innych przyjmowanych leków. 

admin
Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *