Jak chronić swoje mienie przed klęskami oraz włamywaczami ?

Każdy znasz ciężko pracuje by zwiększać swój status materialny oraz gromadzić majątek. Nie dopuszczamy myśli, że w krótkim okresie czasu możemy stracić większość swoich oszczędności. W artykule opiszemy sposoby by ustrzec się przed utratą dóbr materialnych z powodów losowych albo nieuczciwej działalności innych osób.

Powódź – co robić by się przed nią ustrzec?

Jedną z popularniejszych klęsk żywiołowych jest powódź. Powodzie na terenie Polski pojawiają się cyklicznie co kilka lat, szczególnie zagrożone są tereny położone w dawnych dolinach rzek. Jednym z ważnych punktów jest zakup ubezpieczenia na wypadek powodzi.

Innym powodem powodzi a raczej zalania może być nieszczelność w naszej instalacji wodo-kanalizacyjnej lub np. niedopilnowanie sąsiada z górnego piętra. W takim przypadku warto zabezpieczyć nasze mieszkanie czujką zalania. Czujnik zalania zaraz po dostaniu się do niego niewielkiej ilości wody informuje nas o usterce np. przez sms lub powiadomienie internetowe. Czujki zalania są coraz bardziej popularne i dostępne w większości sklepów z elektroniką użytkową.

Pożar – jak się przed nim chronić?

Pożar jest jednym z najczęstrzych przyczyn utraty majątku. W krótkim czasie zajmuje większość budynku, co powoduje ogromne straty. W jaki sposób możemy się przed nim uchronić?

Najważniejsze jest by nie dopuszczać do niebezpiecznych sytuacji a gdy już się one pojawią szybko na nie reagować. W tym celu należy zainstalować system detekcji dymu. Może to być pojedyncza czujka dymu lub gdy mamy więcej pomieszczeń i kondygnacji kilka punkotowych czujek dymu.

Należy zwrócić uwagę na to jaką czujkę dymu wybieramy. Obecnie polecane są optyczne czujki dymu, zamiast izotopowych czujek, które wyszły z użycia. Wybierając czujkę starszego typu pamiętajmy, że konieczne będzie utylizacja czujek izotopowych, ponieważ zawierają one pierwiastki ciężkie. Możemy również zdecydować się na podłączenie czujki dymu do systemu alarmowego (jeśli posiadamy taki w domu). Za sprawą specjalnego programowania taka czujka będzie wygrywała dym 24 godziny na dobre i poinformuje nas o zagrożeniu.

Pamiętajmy, że w domu powinniśmy również posiadać narzędzia gaśnicze. Najlepiej sprawdzą się gaśnice pianowe, lub śniegowe oraz koce gaśnicze.

Włamanie – co zrobić by zabezpieczyć swój majątek?

Częstym powodem utraty naszego mienia jest włamanie wraz z rabunkiem. Włamywacze wchodzą najczęściej przez okna i w kilka minut zabierają najbardziej wartościowe przedmioty. Skutecznym narzędziem do wali z złodziejami są systemy alarmowe oraz systemy monitoringu. System alarmowy po wykryciu ruch w którymś z pomieszczeń informuje nas o włamaniu oraz wysyła sygnał do ochrony, która niezwłocznie zjawia się na miejscu. Jednak nie zawsze to wystarczy, złodzieje są szybcy i do czasu przyjechania ochrony mogą uciec z miejsca zdarzenia.

Bez sprzecznie system alarmowy i monitoringu odstrasza złodziej, sprawa, że włamanie do naszego domu czy mieszkania jest mniej prawdopodobne. Jeśli mamy kosztowności w domu, powinniśmy zainstalować system alarmowy. Pamiętajmy, że złodzieje najczęściej działają pod osłoną nocy, kiedy nie ma nas w domu lub śpimy. System alarmowy powinien składać się z czujek dymu skierowanych na wszystkie okna i drzwi znajdujące się w domu.

tomisal
Author: tomisal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *