Opakowania z wykrojnika

Za pomocą wykrojników można tworzyć niedrogie, niestandardowe rozwiązania opakowaniowe. W niektórych przypadkach etap klejenia można całkowicie pominąć, eliminując w ten sposób jedno z ogniw produkcji. Opakowania z wykrojnika obejmują wiele form i różnych sposobów zamykania, takich jak przezroczyste pudełka, detaliczne opakowania prezentowe, kartony samozamykające się lub łączone jednopunktowo. Opakowania z wykrojnika są szczególnie interesujące nie tylko ze względu na wiele możliwości obróbki, ale również na możliwość zastosowania różnych technik druku, takich jak hot stamping, relief stamping i depth stamping.

Podstawowe zalety opakowań z wykrojnika 

 Wiele profesjonalnych firm zajmujących się produkcją opakowań z wykrojnika stawia na różnorodność form i wykończeń tego typu produktów. Opakowania z wykrojnika cechują się wysokim poziomem kreatywności, ale przede wszystkim orientacją na klienta, a do najważniejszych ich zalet można z pewnością zaliczyć:

  • podwyższoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne,
  • prostą konwersję, 
  • możliwość rozwiązań do pakowania bezklejowego, 
  • wiele możliwości zastosowania,

opakowania z wykrojnika może służyć również jako wkładki do pudełek składanych oraz posiada możliwość personalizacji konkretnego opakowania.

Warto podkreślić, że niektórzy producenci są w stanie wykonać unikalne opakowania z wykrojnika na indywidualne zamówienie klienta, które charakteryzują się nie tylko niestandardową formą, ale mogą byś zaopatrzone w jedyne w swoim rodzaju rozwiązania zamknięć, akcesoryjne perforacje oraz zwiększające wytrzymałość opakowania specjalne wzmocnienia.  

Spektrum zastosowań opakowań z wykrojnika

Jedną z zalet opakowań z wykrojnika jest fakt, że są one ekologiczne, ponieważ do składania i zamykania tego rodzaju opakowań w formie pudełka nie stosuje się klejów i taśm klejących, a co za tym idzie rozszerza to w znacznym stopniu zakres ich zastosowania. Opakowania z wykrojnika są szeroko stosowane w przemyśle spożywczym jako spiżarnia dla warzyw i owoców, ale chętnie też stosuje się je do przechowywania, a nawet eksponowania słodyczy.

Są również różnorako wykorzystywane w innych sektorach. Przykładem mogą tu być pudełka z wykrojnika do przechowywania obuwia lub precyzyjnie dopasowane opakowania z wykrojnika do deponowania materiałów biurowych, artystycznych i innej całej gamy produktów drobnych. Opakowania z wykrojnika ze względu na swoją wysoką wytrzymałość równie chętnie są używane przez firmy transportowe do przewożenia towarów, które wymagają specjalnego chronienia, takich jak na przykład sprzęt medyczny lub elektronika.

Dzięki wysokim walorom estetycznym i możliwości precyzyjnego, ale też i oryginalnego, wykonania opakowania z wykrojnika stały się idealnym miejscem na umieszczenie w nich prezentów. Ta zaleta opakowań z wykrojnika pozwoliła producentom na stworzenie całej gamy nieszablonowych i wyjątkowo estetycznych opakowań prezentowych.

admin
Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *