KSW Epic Adamek vs. Khalidov – karta walk

Z okazji dwudziestej rocznicy powstania marki KSW szykuje specjalne wydarzenie, które odbędzie się 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. W walce wieczoru gali XTB KSW Epic, która będzie nawiązywać do historii Konfrontacji Sztuk Walki, dojdzie do niesamowitego pojedynku dwóch legend świata sportu. W bokserskim starciu zakontraktowanym na sześć rund Mamed Chalidow, największa gwiazda polskiego MMA, zmierzy się z Tomaszem Adamkiem, mistrzem i pięściarską legendą ringów. Jak wygląda karta walk gali XTB KSW Epic?

Walka wieczoru

Wydarzenie w Gliwicach zwieńczy zaplanowane na sześć rund bokserskie starcie pomiędzy Mamedem Khalidovem i Tomaszem Adamkiem. Takiej walki nie wolno przegapić, dlatego warto śledzić na żywo kto wygrał walkę Adamek vs Khalidov.

Tomasz Adamek jest największą polską gwiazdą ringów. Popularny „Góral” w trakcie bardzo bogatej kariery stoczył blisko 60 zawodowych pojedynków, z których ponad 50 wygrał. Ponad 30 razy posyłał rywali na deski. Wywalczył zawodowy tytuł mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz organizacji WBC w wadze półciężkiej. Walczył również o mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej, a w roku 2009 pokonał w ringu Andrzeja Gołotę. Adamek ma też za sobą bogatą i pełną sukcesów karierę amatorską. Jest również jedynym Polakiem, który otrzymał prestiżowe wyróżnienie Muhammad Ali Giant Athlete Award za wybitne sportowe osiągnięcia.  

Mamed Chalidow to nie tylko żyjąca legenda MMA, ale również prawdziwa ikona KSW. Chalidow od blisko 20 lat rywalizuje w mieszanych sztukach walki i oczarowuje fanów fenomenalnymi umiejętnościami. Jest byłym mistrzem KSW wagi półciężkiej i byłym czempionem kategorii średniej. Od debiutu w roku 2004 stoczył 47 pojedynków, z których 37 wygrał. Na swoim koncie ma 17 zwycięstw zdobytych przez nokaut i 16 przez poddanie. Mamed już od dłuższego czas zapowiadał, że chce spróbować swoich sił w boksie. Teraz stanie więc nie tylko przed szansą walki w pięściarskim ringu, ale też przed ogromnym wyzwaniem skonfrontowania się z jednym z największych czempionów świata boksu.

Pozostałe walki

  • Co-main event [finał turnieju wagi półciężkiej]
  • Phil de Fries vs. Josh Barnett
  • Michał Królik vs. Vaclav Sivak
  • Darko Stosić vs. Matheus Scheffel
  • Rafał Haratyk vs. Marcin Wójcik [półfinał turnieju wagi półciężkiej]
  • Kleber Silva vs. Damian Piwowarczyk [półfinał turnieju wagi półciężkiej]
  • Ivan Erslan vs. Bohdan Gnidko
  • Konrad Rusiński vs. Muslim Tulshaev
  • Piotr Kacprzak vs. Adam Brysz
Szymon
Author: Szymon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *